Bieg po Zdrój!

Dzisiaj po raz drugi zebrała się Komisja Uzdrowiskowa Rady Gminy Jaworze, która zajęła się założeniami do „Operatu Uzdrowiskowego” – czyli podstawowego dokumentu dla starań naszej gminy o uzyskanie praw zdrojowych. Na zaproszenie moje oraz przewodniczącej komisji – radnej Krystyny Szczypki w spotkaniu udział wzięli dr inż. Tomasz Ołdytowski – architekt i planista specjalizujący się w tematyce uzdrowiskowej oraz Agnieszka Romankiewicz-Heck – współautorka opracowania. Oboje eksperci przedstawili treść operatu, przybliżyli uregulowania prawne oraz odpowiadali na pytania radnych, którzy zainteresowani byli w szczególności strefami ochrony uzdrowiskowej ABC, sposobu pobierania opłaty uzdrowiskowej czy udziałem społeczeństwa w pracach samorządu gminy.

To było bardzo dobre spotkanie, a obecność trzynastu z piętnastu radnych dowodzi, jak wielkie zainteresowanie budzą starania gminy w tym zakresie – w szczególności, że w radzie jest sporo nowych osób, którzy uczą się dopiero samorządu i poznają tajniki jego działania. Teraz pozostaje mi czekać przez miesiąc na uwagi rajców do zaprezentowanego im projektu dokumentu, do których następnie się w pełni ustosunkuję, a co za tym idzie przedłożę stosowną syntezę.

Jaworze-Zdrój to bardzo skomplikowany i czasochłonny projekt, którego powodzenie nie zależy tylko od wójta. Tutaj największe znaczenie będą miały decyzje Rady Gminy, uruchamiające kolejne stadia procesu ubiegania się restytucję uzdrowiska w Jaworzu. Liczę na pomoc i zgodną współpracę w tym zakresie, bo od tego zależy rozwój Jaworza. Zatem wszystkie ręce na pokład!

PDFPrezentacja dla Komisji Uzdrowiskowej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s