Na rok dwa tysiące szesnasty

Kochani Jaworzanie!

Kalendarz z kartkami do wyrywania przeszedł chyba ostrą dietę. Patrząc na jego kondycję, trza przyznać, że schudł aż strach. Oto nadszedł chyba jego koniec. Już za chwilę świętować będziemy Boże Narodzenie i staniemy na progu nowego roku. To z całą pewnością głęboki czas refleksji, ale zarazem i moment, aby spojrzeć na stojące przed nami 366 dni (przed nami bowiem rok przestępny) i odważyć się na małą prognozę nadchodzącego czasu.

Boże Narodzenie to bez wątpienia najpiękniejsze dla nas święto w kalendarzu tak kościelnym, jak i cywilnym. Daje nam ono możliwość dogłębnego spojrzenia na sprawy, które są bardziej niż ważne. I tak na przykład zdrowia nie można łatwo zawinąć w papier kupiony w Auchan i podrzucić pod choinkę. Szczęścia nie można kupić w czwartek na skoczowskim rynku, zaś pokój z kolei nie może być wynajęty niczym kwatera na www.booking.com. Niemniej jednak to właśnie zdrowie, szczęście oraz życie w pokoju są tymi prezentami, za które jesteśmy najbardziej wdzięczni i z których cieszylibyśmy się najmocniej.

W tych dniach, które są dla nas tak szczególne i wyjątkowe, chciałbym skierować do Was, kochane jaworzanki i drodzy jaworzanie, wyrazy największego podziękowania. W sposób szczególny słowa swe kieruję do tych, którzy nie mogą świętować narodzenia Pana w kręgu rodziny czy przyjaciół, ale spędzają ten czas w pracy na rzecz dobra publicznego – mówię tu między innymi o funkcjonariuszach i pracownikach straży pożarnej, policji i różnego rodzaju służb ratowniczych.

Z okazji Bożego Narodzenia oraz rozpoczynającego się za chwilę 2016 roku chciałbym z serca podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że nasza przewspaniała gmina Jaworze wykonała kolejny milowy krok wprzód. W szczególny sposób podziękowania kieruję do tych mieszkańców, którzy aktywnie uczestniczyli w różnego rodzaju akcjach charytatywnych, przedsięwzięciach z zakresu sportu i kultury, w działaniach podejmowanych przez kościoły i zbory, a także z inicjatywy stowarzyszeń pozarządowych oraz placówek wychowawczo-edukacyjnych. Dziękuję jednocześnie tym radnym, którzy wypełniali swój mandat z myślą o Jaworzu i jego pomyślności, a także dyrekcjom i pracownikom obu szkół i przedszkoli, które decydują przecież o losie naszej gminy w przyszłości. Tym samym dziękuję nauczycielom oraz pracownikom wszystkich jednostek organizacyjnych za bardziej niż dobrą współpracę w mijającym roku – za wspólne działanie na rzecz naszej gminy!

W sposób szczególny dziękuję mieszkańcom Jaworza, którzy przyjęli mnie z przysłowiowym dobrem inwentarza – w najśmielszych snach nie wyśniłbym tej życzliwości, przyjazności i otwarcia, które odczuwałem na każdym kroku w ostatnim roku. Przez ten rok Wasza życzliwość i otwartość była dla mnie nie tylko wyrazem sympatii i pociechy, ale drogowskazem i kierunkiem działania. Czuję, że razem możemy więcej. To dla Was jestem i będę. Serce rośnie, patrząc na to, co się nam udało i na to co planujemy! Dzięki wielkie!

We

Przed nami kolejny rok z siedmioma tysiącami nadziei, życzeń i dobrych intencji. W niepewności co do dalszych losów gimnazjów, wydatków ośrodków pomocy społecznej czy stabilności finansowej gmin planujemy rozwój naszej miejscowości. Również w stronę uzdrowiska, które w 1862 roku uczyniło z Jaworza turystyczną mekkę. Nie spuszczamy z oczu innych ważnych kwestii związanych z budową gminy gospodarnej, społecznie zaangażowanej, ekologicznie świadomej i kulturalnie otwartej. Jesteśmy dzisiaj na dobrej drodze! Ważne, byśmy tę wędrówkę konsekwentnie kontynuowali i doprowadzili do szczęśliwego zakończenia. Jaworze-Zdrój to nasz cel!

Z okazji Świąt Narodzenia Pana Jezusa życzę Nam wszystkim z całego serca tego, by ten czas był okazją do zapomnienia o codziennych problemach, zaś Nowy Rok był okazją, by problemy zapomniały o nas!

Wasz wójt
Radosław G. Ostałkiewicz

podpis

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s