Czy Jaworze będzie miało wreszcie halę?

No i już mamy nowy rok. Nie ten z wielkiej litery, ale ten właściwy. To całe 366 dni (chociaż już może tylko 365) na wytężoną pracę. Przed nami wiele zadań i wyzwań. Szczególnie że powoli ruszają fundusze unijne oraz zaplanowane inwestycje.

Jednym z najważniejszych zadań, jakie stoją przed naszą gminą w 2016 roku jest rozpoczęcie starań o pozyskanie środków na budowę pełnowymiarowej hali sportowej przy gimnazjum oraz rozpoczęcie jej budowy. Tym bardziej, że jej brak to wszelaki powód wstydu dla naszej gminy – tylko nam w całym powiecie bielskim brakuje tego typu obiektu. Dysponujemy zaledwie dwiema salami gimnastycznymi, które mają się wręcz „cudownie”…

Tak więc trzymajcie za nas kciuki, bo przed nami karkołomne zadanie: otóż najpierw czeka nas wpisanie się do Wojewódzkiego Programu Rozwoju Bazy Sportowej na rok 2016, a następnie zabiegi o uzyskanie aprobaty Ministerstwa Sportu w ramach tzw. Programu Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej. Dzięki temu pierwszemu otrzymamy dotację na 33% wartości tej inwestycji, a dzięki krokowi numer dwa – kolejną taką dotację (z uwagi na to, że nie ma w Jaworzu żadnej, ale to żadnej pełnowymiarowej hali sportowej!).

zdjecie - 3D view 4 (2)

Co zatem dalej? Mamy już gotowy projekt budowlany, specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót, przedmiary robót i kosztorysy inwestorskie. Teraz pracujemy nad zapisami Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, której projekt trzeba załączyć do zgłoszenia naszej inwestycji do Programu Rozwoju Bazy Sportowej w terminie do 20 stycznia 2016 r.

W następnej kolejności będę musiał podpisać zarządzenie ws. powołania Komisji Przetargowej ds. przygotowania, przeprowadzenia i rozstrzygnięcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Budowa pełnowymiarowej hali sportowej w Jaworzu”, sporządzić stosowny wniosek oraz załączyć kopię decyzji o pozwoleniu na budowę (postępowanie w tej sprawie zostało już wszczęte).

zdjecie 3D 1

Muszę również podkreślić, że Rada Gminy Jaworze, uchwalając na mój wniosek budżet, zabezpieczyła środki finansowe na rok 2016 i kolejne dwa lata na realizację tej inwestycji.

Teraz tylko trzymać kciuki, by w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego, a następnie w Ministerstwie Sportu i Turystyki, uznano, że Jaworze zasługuje na pełnowymiarową halę sportową…

2015-06-08_koncepcja 1 - Floor Plan - Parter

2015-06-08_koncepcja 1 - Floor Plan - Piętro (2)

2015-06-08_koncepcja 1 - Section - Przekrój 1

Jeśli tylko się tak stanie, za Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej w Jaworzu powstanie nowa hala sportowa dla Jaworza (wizualizacja poniżej)!

O postępie spraw będę Państwa informować na bieżąco!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s