Jaworze to coś więcej niż wójt i radni

Jaworze to coś więcej niż urząd, rada i wójt. Jaworze to po prostu cudowni ludzie, którzy swoją indywidualną i wspólną pracą wnoszą swoje „ja” do całości, jaką jest gmina. Dzięki Wam za to!

W związku z tym od samego początku mojego „wójtowania” przykładam ogromną wagę do tego, by bardziej niż bardzo wspierać ideę społeczeństwa obywatelskiego, a co za tym idzie działalność lokalnych organizacji i stowarzyszeń. W zeszłym roku udało się wiele. I tak ze wsparcia gminy dla projektów w ramach kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego skorzystały: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Jaworzu, Ochotnicza Straż Pożarna w Jaworzu, Towarzystwo Miłośników Jaworza, Stowarzyszenie Nasze Jaworze, Koło Gospodyń Wiejskich Nr 1, Stowarzyszenie Miłośników Sztuki w Jaworzu. Z kolei w ramach wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i turystyki oraz wypoczynku dzieci i młodzieży swoje projekty zrealizowały: Międzynarodowe i Szkolne Koło Ligi Morskiej i Rzecznej w Jaworzu, Parafia Ewangelicko-Augsburska w Jaworzu, Stowarzyszenie Kick-Boxing Beskid-Dragon, Uczniowski Klub Sportowy „Dziesiątka” przy jaworzańskim Gimnazjum oraz UKS „Goruszka” ze Szkoły Podstawowej w Jaworzu.

To naprawdę wielka sprawa! Dlatego też konstruując tegoroczny budżet, zdecydowałem, że istnieje wielka potrzeba gminy, by znacznie więcej zainwestować w te stowarzyszenia, które są solą naszej jaworzańskiej ziemi. To one realizują w naszym imieniu najważniejsze zadania w lokalnej społeczności. Chwała im za to!

NGOs

Kierując się tą myślą, przeznaczyłem na działania organizacji pozarządowych Jaworza znacznie wyższą kwotę z naszego budżetu aniżeli miało to miejsce do tej pory. Co więcej każdego roku będzie ona znacząco wzrastała.

Mam nadzieję, że to koniec czasów, kiedy o środkach budżetowych decydowali tylko radni i wójt. Czas wreszcie, by głos zabrali sami mieszkańcy. Ale to równa się też odpowiedzialności. I tutaj na Państwa liczę…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s