Rewitalizacja Jaworza

Jaworze - rewitalizacja

Rewitalizacja to pojęcie oznaczające wielopłaszczyznowy proces przemian o charakterze przestrzennym, społecznym i gospodarczym w miejscowościach, w których pewne obszary zostały albo zapomniane, albo nieco zaniedbane. Termin ten odnosi się m.in. do obszarów popegeerowskich czy poprzemysłowych. Ale „rewitalizować” można również pojedyncze zespoły parkowo-dworskie, pałace czy nieruchomości fabryczne, nie mówiąc już o dzielnicach mieszkaniowych.

Dosięgła ona także i Jaworze. Obszar rewitalizacji, w którym prowadzone będą działania wynikające z Lokalnego Programu Rewitalizacji, charakteryzuje się szczególną koncentracją negatywnych zjawisk oraz posiada istotne znaczenie dla rozwoju lokalnego Gminy Jaworze. Został wyodrębniony z obszaru zdegradowanego określonego na podstawie diagnozy sporządzonej na potrzeby zidentyfikowania obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji naszej miejscowości.

Już dzisiaj zapraszam Państwa na warsztaty, które odbędą się dnia 16 maja 2017 roku o godzinie 17:00, a dnia 17 czerwca 2017 roku na wspólny spacer po Jaworzu, który organizowany będzie przy okazji Sportowego Pikniku Rodzinnego.

Teraz zapraszam do krytycznej lektury materiałów, które zamieszczam poniżej.

Pobierz:

podpis

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s