Citius – Altius – Fortius

Citius – Altius – Fortius, czyli „szybciej, wyżej, mocniej” – to dewiza Igrzysk Olimpijskich i jednocześnie Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, a przy okazji motto stypendiów sportowych, które już niedługo po raz pierwszy w historii naszej gminy zostaną przyznane młodym jaworzanom.

Sport i aktywny tryb życia to z jednej strony moda, z drugiej zaś – inwestycja w przyszłość. Chcemy w Jaworzu promować wśród młodzieży różne dyscypliny sportowe i przekonywać „Pokolenie Z”, że lepsze jest boisko i piłka niż FIFA2018 i pad. Bo sport to przede wszystkim zdrowie i profilaktyka nałogów. Stąd też moje zaangażowanie w tym kierunku.

CAF

Na mój wniosek w dniu 17 maja 2018 roku radni Rady Gminy Jaworze uchwalili uchwałę w sprawie określenia szczegółowych warunków i trybu udzielania stypendiów Wójta Gminy Jaworze za wyróżniające osiągnięcia sportowe uczniów zamieszkałych w Gminie Jaworze, zgodnie z którą uczniom klas IV-VIII szkół podstawowych, uczniom gimnazjów oraz uczniom szkół ponadpodstawowych (za wyjątkiem uczniów pobierających naukę w szkołach dla dorosłych) zamieszkałym w Gminie Jaworze można przyznać stypendium jednorazowe za wybitne osiągnięcia sportowe.

Prawo do ubiegania się o stypendium za wybitne osiągnięcia sportowe przysługuje uczniom klas IV-VIII szkół podstawowych, uczniom gimnazjów oraz uczniom szkół ponadpodstawowych (za wyjątkiem uczniów pobierających naukę w szkołach dla dorosłych) zamieszkałych w Gminie Jaworze, którzy spełniają jeden z następujących warunków:

  1. zdobyli indywidualnie minimum III miejsce w zawodach i turniejach sportowych ogólnopolskich,
  2. zdobyli indywidualnie minimum II miejsce w zawodach i turniejach sportowych wojewódzkich,
  3. zdobyli indywidualnie minimum I miejsce w zawodach i turniejach sportowych powiatowych,
  4. uzyskali wyróżnienie Wójta Gminy Jaworze za co najmniej dwuletnie osiągnięcia, pod warunkiem że posiadają co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania.

Prawo do ubiegania się o stypendium za wybitne osiągnięcia sportowe przysługuje zespołowi uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, zespołowi uczniów klas gimnazjów oraz zespołowi uczniów szkół ponadpodstawowych (za wyjątkiem uczniów pobierających naukę w szkołach dla dorosłych) zamieszkałych w Gminie Jaworze, który spełnia jeden z następujących warunków:

  1. zdobył I, II lub III miejsce w zawodach i turniejach sportowych ogólnopolskich,
  2. zdobył I lub II miejsce w zawodach i turniejach sportowych wojewódzkich,
  3. zdobył I miejsce w zawodach i turniejach sportowych powiatowych.

Stypendium za wyróżniające osiągnięcia w sporcie przyznaje się w wysokości:

  • za osiągnięcia indywidualne – w kwocie do 500,00 zł brutto,
  • za osiągnięcia zespołowe – w kwocie do 1 000,00 zł brutto.

Już wkrótce szczegóły…

Szczegóły tutaj: Uchwała.306.XL.2018

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s